Wybierz język: PL/EN

ProceduryZakres naszych usług

Higienizacja

Higienizacja polega na profesjonalnym oczyszczeniu zębów z bakteryjnej płytki nazębnej, kamienia naddziąsłowego, a także z przebarwień.

W trakcie wizyty wykonuje się scaling ultradzwiękowy (usuwanie kamienia i obecnych na zębach toksyn bakteryjnych), piaskowanie oraz polerowanie.Na tej wizycie pacjent instruowany jest również jak poprawie i efektywnie szczotkować zęby , używać nici dentystycznych oraz innych urządzeń służących do zabiegów higienicznych w domu.

Zła higiena jamy ustnej może prowadzić do poważnych schorzeń ogólnych oraz dyskomfortu.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką.

W naszym gabinecie dokładamy wszelkich starań aby wyposażenie i metody leczenia kanałowego odpowiadały obowiązującym obecnie na świecie standardom. W związku z tym dysponujemy różnymi systemami, które służą do leczenia endodontycznego tak by móc dostosować metodę do problemu konkretnego pacjenta. W trakcie leczenia lekarza wykonuje min. 2 zdjęcia RVG ( rentgen cyfrowy o najmniejszej obecnie dawce promieniowania). W trakcie pracy, w celu zapewnienia lepszej higieny pola zabiegowego oraz bezpieczeństwa pacjenta lekarz zawsze używa koferdamu.

Naszym najnowszym urządzeniem jest SAF, który uważany jest za najbezpieczniejsze narzędzie do pracy w obrębie kanałów korzeniowych. Obecnie przyjmuje się , że po prawidłowym leczeniu kanałowym ząb nie powinien dawać dolegliwości przez 4 lata.

Korony/Mosty

Korony dentystyczne to idealny sposób na odbudowę zęba lub zębów.

Korony dentystyczne to idealny sposób na odbudowę zęba lub zębów, które zostały złamane bądź też zęba, który został osłabiony i zniszczony przez próchnicę , duży ubytek , który nie gwarantuje odpowiedniego utrzymania dla wypełnienia lub po leczeniu kanałowym, ze względu na dużą utratę tkanek własnych zęba.

Korona stomatologiczna zakładana jest na powierzchnię opracowanego zęba nadając mu kształt i kontur naturalny przy jednoczesnym jego wzmocnieniu. Korona naklejana jest na zęba za pomocą specjalnego, mocnego cementu.

Licówki

Licówki są to uzupełnienie protetyczne stanowiące cienką płytkę ceramiczną licującą przednie (przedsionkowe) powierzchnie zębów (zazwyczaj przednich) w celach przeważnie estetycznych.

Licówki są stosowane w celu zamaskowania przebarwień zębów , które nie dają się usunąć innymi metodami, korekty kształtu zęba, przy załamaniu brzegu siecznego zęba (sprawdzają się lepiej i są bardziej estetyczne niż zwykłe wypełnienia kompozytowe ) oraz do zamknięcia przerw między zębami ( diastemami).

Licówki ze względu na tylko nieznaczne opracowanie tkanek zęba są alternatywą dla koron. W codziennym użytkowanie nie wymagają specjalnego traktowania.

Wybielanie

Wybielanie stomatologiczne obejmuje zarówno wybielanie zębów martwych jak i żywych.

Zabiegi wykonywane w gabinecie dają zwykle dużo szybsze i silniejsze efekty niż w przypadku wybielania domowego, ponieważ przeprowadzane są z użyciem środków wybielających o wyższym stężeniu, a część zabiegów wspomagana jest dodatkowo naświetlaniem i wyższą temperaturą.Dostęp światła i temperatury sprawia, że reakcje rozszczepiania nadtlenku wodoru i nadtlenku karbamidu z wydzieleniem rodników tlenowych przebiegają gwałtowniej, co pozwala na szybsze rozszczepienie dużych cząsteczek barwników.

Podczas wykonywania wybielania stomatologicznego konieczna jest ochrona twarzy pacjenta i lekarza poprzez zastosowanie okularów ochronnych oraz koferdamu, chroniącego tkanki jamy ustnej. Ponadto dziąsła zawsze zabezpieczane są wazeliną lub preparatami ochronnymi. W naszych gabinetach używamy systemu ZOOM2.

Sinus Lift

Zatoki szczękowe to przestrzenie wewnątrz struktury czaszki. Leżą one powyżej przedtrzonowców i trzonowców górnych .Po utracie zęba w szczęce, kość w miejscu korzenia zaczyna się cofać i zanikać.

Chcąc uzupełnić brakujący ząb , musimy posiadać wystarczająco dużo kości aby można było wprowadzić implant . W tym celu używa się specjalnego materiału kościozastępczego który jest chirurgicznie umieszczany w dnie zatoki w celu uzyskania nowej kości . Po pewnym czasie ( ok 8-9 miesięcy), kość w tym miejscu odbuduje się zapewniając wystarczające miejsca dla implantu. Rozróżniamy dwie metody podniesienia dna zatoki szczękowej które są stosowane przez lekarza w zależności od warunków anatomicznych i planu leczenia implantologicznego : metodę zamkniętą i metodę otwartą.

W naszych gabinetach do pracy używamy urządzenia Piezosurgery firmy Mectron, które obecnie jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i bezpiecznym dla pacjenta urządzeniem do pracy w kości.

Implanty

Implanty zębowe ( Implanty stomatologiczne ) to wykonane z tytanu wszczepy, które umiejscawiane są w kości żuchwy bądź szczęki w celu rekonstrukcji utraconego korzenia zębowego.

W rzeczywistości zarówno proteza, most dentystyczny albo korona wraz z implantem tworzą zrekonstruowany ząb. Zaletą implantów jest to, że zapewniają najtrwalsze rozwiązanie dla utraconych zębów , dają poczucie pewności kiedy jesz i się uśmiechasz oraz zapewniają naturalny wygląd .Ta metoda leczenia oszczędza Twoje własne zęby( nie ma potrzeby naruszenia zdrowych, sąsiednich zębów ).

W przypadku systemów mocowania protez ruchomych na implantach są one znacznie wygodniejsze niż konwencjonalne ruchome rekonstrukcje zębowe – koniec z przemieszczaniem się protezy. Według oficjalnych danych obecnie na świecie istnieje 213 systemów implantologicznych.

W naszych gabinetach używamy trzech różnych systemów implantologicznych (Camlog, Thommen oraz AB Dental) tak by mieć możliwość rozwiązania problemu pacjenta zarówno od strony medycznej jak i dostosować plan leczenia do sytuacji finansowej. Systemy Thommen i Calmolg są to dwa renomowane i sprawdzone ( ponad 20 lat istnienia na rynku) systemy produkcji szwajcarskiej , które wykorzystując dwa różne trendy obowiązujące w nowoczesnej implantologii doskonale uzupełniają się wzajemnie i dają nam szeroki wachlarz możliwości.

Socket preservation

Socket preservation procedure jest zabiegiem mającym na celu zmiejszenie utraty kości po usunięciu zęba i zachowaniu kształtu wyrostka zębodołowego.

Zębodół wypełnia się biomateriałem oraz pokrywa membraną resorbowalną lub nieresorbowalną i zaszywa. Niezabezpieczony w ten sposbób zębodół ulegnie resobcji tracąc od 30 do 60% swojej objetości w ciąagu 6 miesiecy od usunięcia zęba. Kształt wyrostka zębodołowego ulegnie trwalemu zniekształceniu a jego późniejsza odbudowa będzie wymagała zastosowania bardziej zaawansowanych i kosztownych technik chirurgicznych.

Nowy pacjent W tej części znajdują się istotne informacje , które pozwolą nam sprawnie rozpocząć Państwa leczenie. Pobierz formularze